OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu odbył się 20 listopada w ramach akcji organizowanej przez UNICEF.
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. We wszystkich grupach  zostały  przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz  odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Została wyświetlona prezentacja, pt. „Prawa dziecka - Twoje prawa”. Młodsze dzieci kolorowały ilustracje z wybranymi przez siebie prawami. Starsze grupy wykonały prace plastyczne, pt. „Znam swoje prawa”. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.
KONKURS NA EKOZABAWKĘ

W  piątek 24 listopada w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na ekozabawkę. Dzieci z poszczególnych grup wraz z paniami najpierw wzięły udział w akcji #SprzątamydlaPolski. Przedszkolaki posprzątały swoje najbliższe otoczenia oraz zebrały materiały niezbędne do wykonania zabawek z recyklingu. Dzieci wykonały węża z zakrętek, grę z pudełka po czekoladkach, pociąg z rolek po papierze toaletowym, piłkarzyki z tekturowego pudełka po owocach, zabawki zręcznościowe, samolot i samochód z butelek, rakietę z papierowych kubków a nawet zabawki do wykorzystania podczas zajęć logopedycznych. Wszystkie grupy zostały nagrodzone pomocami oraz grami o tematyce ekologicznej. A do naszego przedszkolnego ogrodu zostały zakupione dziecięce taczki oraz zestawy narzędzi ogrodowych. Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Stalowej Woli za dofinansowanie naszego konkursu.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 17 listopada 2023 r.. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Misie". Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki i wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez panią dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Po uroczystości odbyły się wspólne zabawy z Rodzicami.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w uroczystości z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyło się również śpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji "Szkoła do hymnu".

"Szkoła pamięta"

Również w tym roku nasze przedszkolaki wzięły udział w ministerialnej akcji " Szkoła pamięta", mającej na celu upamiętnienie ważnych rocznic,wydarzeń i postaci historycznych.

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

W dniu 26.10.2023 r. grupa Biedrionki i Krasnale wzięła udział w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych.

CodeWeek 2023

W dniach 7-22 października nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w Code Week czyli Europejskim tygodniu kodowania.

Warsztaty w "Zieleniaku"

Dzieci z gr. Biedronki, Wiewiórki i Pszczółki wzieły udział w warsztatach kulinarnych w hali owocowo-warzywnej „Zieleniak”, które przeprowadzili blogerzy kulinarni z „Zabawa w gotowanie”.