
W związku ze zbliżającymi się świętami w naszym przedszkolu odbędzie się uroczyste Śniadanie Wielkanocne w środę 28 marca.
Prosimy, aby w tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w odświętnych strojach.
Dziękujemy!
Serdecznie zachęcamy rodziców do czytania dzieciom bajek, nie tylko w domu, ale także w przedszkolu. Pójdźmy za przykładem mamy Ali z gr. Wiewiórki i pokażmy naszym pociechom tak piękną postawę, jaką jest czytanie książek. A oto kilka przykładów jaki wpływ na dzieci i na nas ma czytanie książek:
1. Czytanie poszerza naszą wiedzę, horyzonty i pomaga spojrzeć na świat nie tylko z własnej perspektywy. Dzięki niemu zdobywamy i uzupełniamy wiadomości, a istotną umiejętnością współczesnego człowieka jest umiejętność uczenia się, bo przecież rozwijamy się przez całe życie.
2. Książki wzbogacają słownictwo. Dzieci, którym się czyta od najmłodszych lat, będą posługiwały się bogatym i pięknym językiem. Dużo łatwiej opanują umiejętność wypowiadania się na forum w sposób logiczny, obrazowy i zrozumiały dla słuchaczy. Zdobędą także umiejętność prowadzenia ciekawej konwersacji.
3. Czytanie stymuluje umysł, usprawnia zapamiętywanie i wspomaga koncentrację.
4. Książki rozwijają myślenie. Zarówno dzieci, jak i dorośli w swoich lekturach spotykają się z nowymi pojęciami. To, o czym czytamy, daje nam okazję do podjęcia rozmowy z dziećmi, do poznawania ich świata i pokazywania im własnego, ale też odkrywania zupełnie odległej nam rzeczywistości.
5. Czytanie pobudza wyobrażnię. Książki dają przestrzeń do współkreowania opisywanej rzeczywistości. Stymulując w ten sposób dziecięcą wyobraźnię, inwestujemy w rozwój dziecka. Świat fantazji pełen niecodziennych zdarzeń i niezwykłych bohaterów wzbogaca świat przeżyć naszego potomstwa.
6. Czytanie wzmacnia relacje. Dzieci, którym czyta się codziennie, czują się ważne i kochane – rodzice mają dla nich czas. A wspólnie spędzony czas umacnia więź. Po czytaniu przychodzi czas na rozmowę, która jest zaproszeniem do świata swoich przeżyć i myśli. Bezcenna okazja, by być blisko.
Jeśli kochasz to czytaj!
Uprzejmie informujemy rodziców, że od 12 marca 2018r. do 6 kwietnia 2018r. w naszym przedszkolu trwa konkurs plastyczny "Dawne tradycje wielkanocne w naszym regionie".
W czasie trwania konkursu przedszkolaki wraz z rodzicami wykonują w domu pracę plastyczną ilustrującą jedną z dawnych tradycji świąt wielkanocnych. Prace można wykonać dowolną techniką na formacie A4. Dopuszczalna jest pomoc osoby dorosłej, preferowane jednak bedą prace wykonane samodzielnie przez dzieci. Każda praca powinna na odwrocie zawierać: imię i nazwisko, nazwę grupy i krótki opis zilustrowanej tradycji. Powołana przez organizatorów komisja wyłoni zwycięzców. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
Szanowni Państwo!
W dniu 5 marca 2018r. o godz. 8:00 rusza rekrutacja do przedszkola.
Przypominamy, że wypełniony wniosek i oświadczenia należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru
w nieprzekraczalnym terminie 21 marca 2018r. godz 15:00 .
Kolejność składania wniosków nie ma znaczenia przy procesie rekrutacji.
Drodzy Rodzice, dnia 26.02.18r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.
Serdecznie zapraszamy!
Informujemy, że zgdonie z Zarządzeniem nr 5/2018 Dyrektora Przedszkola nr 6 w Stalowej Woli
od 1 marca 2018 r. stawka żywieniowa wzrośnie do 6 zł.
Dzieci z gr. Wiewiórki wraz z nauczycielką 14 lutego udały się do MIejskiej Biblioteki Filia nr 1 na zajęcia pt.: "Walentynkowy poranek z książką", Dzieci miały możliwość wysłuchania bajek o przyjaźni oraz wykonać walentynkowe rysunki.
Zapraszamy do galerii na fotoreportaż.
W piątek (9.02.2018 r.)od godz.14-16. ,w sobotę od 11.do 15
i w niedzielę od godz.11-13. na terenie boiska
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12
odbędzie się pokaz balonów Klubu Balonowego ze Stalowej Woli
i Tarnowa. W sobotę i niedzielę przy sprzyjającej pogodzie
możliwy będzie lot balonem na uwięzi dla dzieci
(nieodpłatnie) za zgodą rodziców.
II Ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej „Wzmacniacz Nauczanki” Poznań, 15-16 marca 2018 r.
Pragniemy zaprosić Państwa na 2. już konferencję dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej „Wzmacniacz Nauczanki”. Korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń podpartych wieloletnią współpracą ze środowiskiem edukacyjnym proponujemy Państwu bogaty, rozwijający program, podnoszący standardy nauczania w placówkach oświatowych. Chcemy pokazać możliwości jakie dają aktywne formy nauczania, opierające się na pedagogice przygody. Pragniemy pokazać nauczycielom, że proces dydaktyczny nie musi odbywać się w szkolnej ławce – najbardziej naturalne formy bazują na doświadczeniu, przeżywaniu, dociekaniu, eksperymentowaniu. Aby dobrze wykorzystać możliwości jakie daje nam naturalny rozwój dziecka należy jednak dowiedzieć się jak konstruować zajęcia, aby zabawa stała się efektywną nauką.
Podczas konferencji dowiedzą się Państwo:
Program konferencji to dwa dni pełne kreatywnych wykładów, pokazów, spotkań autorskich oraz aktywnych warsztatów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.
15 marca 2018 r. (czwartek)
I Jak skutecznie komunikować się z rodzicami, czyli nie taki wilk straszny
Dowiedz się jak sprytnie i skutecznie zbudować klasowy zespół wsparcia, dzięki któremu wykorzystasz naturalny potencjał rodzicielski i zrealizujesz odważne pomysły.
II UCZYĆ HISTORII I GEOGRAFII POPRZEZ OPOWIEŚCI UKRYTE W KSIĄŻKACH?
Spotkaj prawdziwych pasjonatów podróżowania, którzy niejedno widzieli i zarażą Twoich uczniów miłością do małych i wielkich historii oraz odkrywania tajemnic świata.
III JAK ODCZAROWAĆ ORTOGRAFIĘ I PRACOWAĆ Z LEKTURAMI?
Ortografia śni się Twoim uczniom po nocach jako senny koszmar? Mamy na to sprawdzone patenty, które oswoją zasady poprawnej pisowni wykorzystując do tego fascynujące szkolne lektury.
IV JAK UCZYĆ PRZYRODY I ODKRYWAĆ TO, CO NIEZNANE?
Albo jak uczyć przyrody nie korzystając z podręcznika, tylko zatrudniając do tego… przyrodę! Zdradzamy przepisy na fascynujące obserwacje, eksperymenty i doświadczenia.
V JAK UCZYNIĆ Z INTEGRACJI SENSORYCZNEJ SPRZYMIERZEŃCA NAUCZYCIELA?
Dowiedz się jak uczyć motoryki małej i dużej oraz wykorzystywać elementy tańca, ruchu, plastyki w pracy z wymagającymi uczniami.
VI JAK SKONSTRUOWAĆ SKUTECZNĄ GRĘ TERENOWĄ DLA KLASY?
Wyjdźcie poza szkolne ławki i uczcie się kompetencji kluczowych w najlepszej formie – w działaniu. UWAGA! Tylko u nas gra terenowa dla nauczanek z prawdziwego zdarzenia!
VII SPOSÓB NA PRZERWĘ
Muzyczne przerywniki, gry, zabawy i pląsy z całego świata, dzięki którym wyciszysz klasę lub przeciwnie – dodasz energii do wspólnego działania.
Wieczorem: Wielka rozgrywka! Zapraszamy nauczani na prawdziwą grę miejską, podczas której poznają poznańskie legendy, a gotowy scenariusz wykorzystają w swojej klasie.
16 marca 2018 r. (piątek)
Konferencji towarzyszą praktyczne warsztaty (każdy uczestnik bierze udział we wszystkich warsztatach)
KOLOROWA MATEMATYKA
Poznajcie całkiem nowe pomoce dydaktyczne, które wykonacie z tego, co macie pod ręką. Zaczarujcie Waszych uczniów matematyką poprzez gry i zabawy.
PODRÓŻ DO ŚWIATA BATII STRAUSS
Nauczcie się jak zanurzyć się z dziećmi w świecie dźwięków i rytmów i jak sprawić, żeby każde dziecko mogło stać się małym muzykiem i… melomanem.
JAK WYKORZYSTAĆ PLASTYKĘ I MUZYKĘ DO INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
Złap sprytne sposoby jak pomagać dzieciom w poznawaniu świata i nauce, rozwoju motoryki małej i dużej poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów.
JAK UCZYĆ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH NA LEKCJACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO?
Dowiedz się jak podczas lekcji wychowania fizycznego, w ruchu i zabawie „przemycać” treści z innych przedmiotów. I to bez żadnego skomplikowanego sprzętu.
Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie
www.wzmacniacznauczanki.pl
Organizator konferencji: Agencja Pracy Twórczej.