URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

6 miesięcy temu

Z okazji rocznicy urodzin pluszowego misia, nasze przedszkole odwiedziły panie z biblioteki. Przypomniały historię sympatycznego misia Teddy Bear. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia.Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Sam pluszak jest  symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. Na zakończenie zajęć bibliotecznych panie przeczytały bajki o misiu Uszatku I  Paddingtonie oraz odbyła się sesja fotograficzna z misiami.