WYCIECZKA DO DOBOSZÓWKI

4 miesiące temu
5 czerwca 2024 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Doboszówka” w miejscowości Kalenne.
Na miejscu czekało na nich wiele niespodzianek. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”. Niezwykłą atrakcją było własnoręczne młócenie zboża za pomocą cepów, przesiewanie go przez przetak i młynek, a następnie mielenie zboża w kamiennych żarnach i obserwowanie powstawania z nich otrąb i mąki. Dużo radości sprawiło dzieciom formowanie własnych chlebków, przygotowanie ich do pieczenia oraz wspólne ubijanie i degustacja masła. Po warsztatach dzieci miały okazję zobaczyć oraz nakarmić zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie, przy okazji poznając ciekawostki z życia zwierząt domowych i gospodarskich. Na koniec po poczęstunku i wspólnej zabawie na placu zabaw zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.