Program Czytelniczy

Z ogromną radością informujemy, że nasze przedszkole zakwalifikowało się do uzyskania dofinansowania na  zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Ministerstwo  Edukacji i Nauki rozstrzygnęło nabór wniosków na   zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania  przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych w roku 2021 w ramach  Priorytetu 3 Programu. Dzięki  temu otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 3000,00 zł na zakup nowości wydawniczych i realizację   działań promujących czytelnictwo.

Przedszkolna biblioteka została wzbogacona o 167 pozycje wydawnicze, z kręgu literatury dziecięcej oraz 7 audiobooków. Zostały też zrealizowane:

• Spotkanie autorskie z pisarzem Panem Wojciechem Ulmanem, twórcą literatury dziecięcej
  • Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Stalowej Woli

Cykliczne spotkania z pracownikiami biblioteki, w czasie których gość czyta dzieciom bajki i książki

• Pedagogizacja rodziców na temat wpływu czytania (zamieszczone artykuły na stronie www w zakładce: "Kącik dla rodziców".
  • Dalsze działania zostaną zrealizowane w II półroczu roku szkolnego 2021/2022.