Czegośmy się dobrze nie nauczyli

w najwcześniejszych dziecięcych latach,

tego równie dobrze nie nauczymy się nigdy

S. Szuman

Pragniemy wychować człowieka twórczego, nastawionego na osiąganie sukcesów, na miarę swoich możliwości, promować wychowanie przedszkolne w środowisku lokalnym, kultywować tradycję  i wychowanie regionalne, a także doskonalić rozwój zawodowy   i osobowość każdego nauczyciela.

WIZJA

-Dzieci są zdrowe i bezpieczne

-Dzieci interesują się książką

-Dzieci znają zwyczaje i tradycje ojczyste

MISJA

• Zapewniamy dzieciom opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacjii bezpieczeństwa;
  • Dzieci wprowadzanesą w świat wartości uniwersalnych jakich jak: piękno, prawda, dobro, miłość;
  • Tworzymy warunki do podejmowania działań twórczych w różnych formach dziecięcej ekspresji( plastycznej, muzycznej, teatralnej, językowej);
  • Kształtujemy u dzieci zainteresowania książką;
  • Wspieramy rodziców w działaniach wychowawczych;
  • Stwarzamy możliwość aktywnego udziału rodziców w życiu przedszkola.

Pragniemy, aby nasz wychowanek:

• Był ciekawy poznawczo i aktywny twórczo.
  • Przejawiał umiejętności dobrego i skutecznego kontaktowania się z innymi ludźmi,
  • Interesował się literaturą i chętnie korzysta z książek dla dzieci,
  • Starał się mówić poprawnie i jest gotowy do podjęcia nauki w szkole.
  • W miarę swoich możliwości samodzielnie radził sobie w różnych obszarach działalności.
  • Znał swoje prawa i obowiązki, przejawiał postawy tolerancji wobec innych ludzi.
  • Znał swoją tożsamość regionalną i narodową.

Nasi nauczyciele są:

• Zaangażowani w pracę przedszkola.
  • Współdziałają z rodzicami w sprawach wychowania i nauczania.
  • Wspieraja rozwój psychofizyczny dziecka, jego umiejętności , predyspozycje i uzdolnienia.
  • Doskonalą się i podnoszą swoją wiedzę i umiejętności.
  • Wzbogacają warsztat pracy.
  • Stosują nowoczesne metody pracy.
  • Prowadzą dokumentację zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym.
  • Komunikatywni, partnerscy, twórczy, otwarci na nowości.
  • Współdziałają z zespołem.

Rodzice i opiekunowie:

• Otrzymują rzetelną i obiektywną informację o postępach i niepowodzeniach dziecka.
  • Wyrażają swoją opinię i ocenia pracę przedszkola.
  • Czynnie uczestniczą w życiu przedszkola.
  • Są partneramiw tworzeniu klimatu, działalności dydaktycznej i zarządzaniu przedszkolem.

Koncepcja pracy jest ukierunkowana na zapewnienie wszechstronnego rozwoju dziecka, a zwłaszcza rozwoju twórczej aktywności. Dlatego też, koncepcja pracy przedszkola podlega ciągłej ewaluacji,która ma służyć podnoszeniu jakości pracy naszej placówki.