Pomoc psych.-pedag.online

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia  z pomocy psychologiczno- pedagogicznej w zakresie zajęć korekcyjno – kompensacyjnych i logopedycznych.

Głównym celem naszych zajęć jest  usprawnianie zaburzonych funkcji percepcyjno -motorycznych, udzielanie dzieciom wsparcia w edukacji przedszkolnej oraz kompensowanie braków programowych,  z uwzględnieniem zasady stopniowania trudności  i indywidualnego tempa pracy. Ze wględu na zaistaniałą sytuację wywołaną koronawirusem, postaram się zamieszczać propozycje ćwiczeń usprawniających percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację przestrzenną, ćwiczenia  manualne i grafomotoryczne, ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia rozwijące mowę i myślenie oraz pamięć i koncentracjię uwagi.

Zajęcia logopedyczne mają na celu kształtowanie prawidłowej mowy dzieci pod względem gramatycznym, fonetycznym, leksykalnym oraz mają za zadanie usuwać wady i zaburzenia mowy

Anna Wnuk i Bernadetta Jodłowska

ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE - 31. 03. 2021

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

30.03.2021 i 01.04.2021 ćwiczenia utrwalające prawidłową wymowę głoski  "ż "w sylabach i wyrazach - ZAGADKI

GŁOSKA KARTA PRACY 1 - głoska Ż

KARTA PRACY 2 - SYLABY głoska Ż

ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE - 07. 04. 2021

06.,04.,2021 i 08. 04. 2021 ćwiczenia oddechowego "Bazie" oraz  zabawy rozwijające zasób słów związanych z wiosną

- ĆWICZENIA ODDECHOWE

- ĆWICZENIA ROZWIJAJĄCE ZASÓB SŁOWNICTWA

ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE - 16. 04. 2021

Ćwiczenia sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

·        Malowanie mokrym palcem po  kartce - dziecko ma zamalować mokrym palcem ciemną kartkę, wyznaczona powierzchnie tablicy, powtarzając ruch : z góry na dół, od lewej do prawej strony i odwrotnie

·        ,,Pieguski” - dziecko macza trzy palce w paście do zębów i każdym z nich robi piegi na kartce, następnie każdym palcem rozmazuje je ruchem kolistym, zaś w fazie końcowej wygładza całą kartkę namoczona małą gąbeczką lub watką.

„Biedroneczki są w kropeczki” - dziecko modeluje palcami małe kuleczki i przykleja je na kształt biedronki.

·        ,,Makaronikowe naszyjniki” - dziecko nawleka różne kształty makaroników na nitkę i tworzy małe naszyjniki np. dla lalek

·        ,,Kolorowe koła” - dziecko z różnych kolorów wycinanek odrysowuje kształty różnych wielkości kół i wycina je. Następnie porównuje ich wielkości.

Zabawa relaksacyjna „Małe wachlarzyki” Posługując się uprzednio wyciętymi kołami dziecko wachluje się przy muzyce. Porównuje jaka jest siła powstającego wiaterku.

Podczas zajęć 13. 04 i 15.04 utrwalamy prawidłową wymowę głoski ż w  nazwach zwierząt  tj. żyrafa, żaba, żuk, żmija, żółw - karta pracy oraz zachęcam do wiosennej gry, podczas której ćwiczymy narządy artykulacyjne

- GRA WIOSNA - INSTRUKACJA DO GRY